Poleg ugodnih tehničnih lastnosti les na človeka tudi psihološko ugodno deluje in omogoča zdravo bivalno okolje; les s svojo barvo, strukturo in vonjem pozitivno vpliva na človekovo počutje. V z lesom obloženem prostoru se počutimo prijetno, saj je les topel, lep in prijeten material na pogled in na nodit, ter s svojo lepoto v bivalno okolje prinaša košček narave. Les kot naravni gradbeni material sam po sebi nima škodljivega učinka na človeka, zato je lesena gradnja izrednega pomena za zagotavljanje najvišjih zdravstvenih in življenskih standardov sodobnega človeka.
Les ni prijazen samo do človeka, temveč tudi do okolja, in to v celotnem življenskem ciklusu, tudi po odstranitvi, ko odstranitvi, ko ima večina drugih gradiv precej negativnih vplivov.
V jesenskih mesecih je v ozračju ogromno vlage. Masivna stena ENLES massive del te vlage absorbira v svoj lesni volumen. Ob pričetku kurilne sezone se v prostorih prične vlaga zmanjševati in takrat se ta absorbirana naravna vlaga prične razporejati v notranje prostore. Hiša grajena po sistemu ENLES massive nam tako omogoča naravno klimatsko udobje brez umetnega prezračevanja z rekuperacijo in brez prisilnega vlaženja prostorov. Rezultat tega je difuzijsko odprta stena brez potreb po vgradnji parnih zapor.